Avtor: Župnija Dolsko Objavljeno: 10. 01. 2024

Duhovna obnova župnije

Začni vsak dan piti kavo z Jezusom!

Postavi na mizo dve skodelici kave. Eno za Jezusa, eno za sebe, in vzemi Sveto Pismo in prižgi svečo. Glej v smer, kjer sedi Jezus. Občuti njegovo prisotnost, toplino in ljubezen, ko sedi nasproti tebe. Govori mu o svojih težavah in skrbeh, o vsem, kar te najeda, tišči in krči tvojo dušo, vse kar dela tvoje življenje turobno, dneve težke, kar ti krade voljo do življenja in te vodi do brezupa. Bodi iskren in odprt, kot s svojim najboljšim prijateljem, in ne pozabi: On te posluša, On te sliši!

Potem toliko časa, kolikor si govoril, sedi mirno v tišini in glej proti Jezusovi skodelici. Vstopi v svoje srce in poslušaj, kaj ti Jezus govori. Potem odpri Sveto Pismo in preberi stran, ki se ti je odprla. Mir bo napolnil tvoje srce in presenečen boš, kako ti v Duhu prihajajo odgovori na tvoja vprašanja. V duhovno beležko zapiši citat, ki se te je dotaknil, občutek, ki si ga občutil, in vse, kar si preživel v teh lepih trenutkih druženja z Jezusom.

Kot ptica ne more leteti z zlomljenim krilom, tako tudi mi ne moremo živeti zlomljeni od bremen, ran in frustracij. Zato s polno vero in hvaležnostjo predajte Jezusu vse svoje težave in se iz razuma vedno bolj spuščajte v srce. Kot kralj David tudi mi prosimo: »Čisto srce, o Bog, mi ustvari, stanovitnega duha obnovi v moji notranjosti.« (Ps 51,12)

(Odlomek je vzet iz knjige Mija Barade JEZUS DOBRI PASTIR)

Mio Barada je laiški misijonar iz Dalmacije, družinski človek, ki po vsem svetu vodi seminarje in duhovne obnove. Z besedo in zgledom pričuje o Božjem delovanju v našem življenju, o moči vere in lepoti molitve. Njegova pričevanja in darovi, ki mu jih je podaril Bog, so že mnogim pomagali in jim odprli pot do Boga in do Cerkve.

PROGRAM DUHOVNE OBNOVE: