God naše farne zavetnice sv: Helene

BOKLONAJ ZA FARNI DAN

Maja Sedej Prosenc
Na Helenino nedeljo je bilo pri Sveti Heleni praznično in veselo ter razigrano. Dogajal se je farni dan, ki mu je še bolj slovesno noto dodal škof Jamnik, ki je maševal in imel zelo lep nagovor. Po maši so v narodnih nošah zaplesali člani folklorne skupine iz Dolskega, nato pa so zaigrali in zapeli člani ansambla Prebrisani muzikantje, prav tako oblečeni v narodne noše. Zaplesal je celo g. župnik Primož in s tem dejanjem vzpodbudil marsikoga, da je vstal od polne mize dobrot ter se v veselih ritmih zavrtel na priložnostnem plesišču na igrišču. Otroci so uživali v napihljivem gradu ter ob lizanju točenega sladoleda in sladkorne pene. Bogati in domiselni dobitki srečelova so razveselili marsikoga. Letošnji farni dan je bil »zadetek v polno«, saj je bila udeležba res velika. Posebna zahvala pri organizaciji gre g. župniku Primožu Megliču, ge. Pavli Jemec in vsem pridnim rokam v kuhinji ter pri peki slaščic, članom družine Selšek pri pripravi in izvedbi srečelova, g. Stanetu Bajtu za peko mesa, g. Iztoku Brodniku za odličen golaž, dolskim gasilcem za izposojo klopi, Občini Dol pri Ljubljani za šotor ... in vsem faranom, ki ste ta dogodek podprli s svojo udeležbo. Boglonaj!

Predvsem pa hvala vsem, ki ste se udeležili in prišli na to skupno praznovanje ob godu naše farne zavetnice! Res je lepo, ko se znamo skupaj veseliti in zaživimo med seboj kot eno župnijsko občestvo. Naj nam bo to v spodbudo tudi ob začetku pastoralnega leta.