Avtor: Župnija Dolsko Objavljeno: 5. 03. 2022

Molitvena ura za duhovne poklice

V soboto, 5. marca, smo se na Fužinah zbrali k molitveni uri za nove duhovne poklice. Vsako uro pred Najsvetejšim je molila ena župnija. Naša župnija je bila na vrsti ob 13.00.

Lepo je, ko se cela dekanija združi v skupni molitvi k Bogu za nove duhovne poklice. Sam mislim, da Bog kliče in vabi mlade v redovni in duhovni poklic v enaki meri kot nekoč. Zaradi hrupa sveta in pritiska raznoraznih tokov, pa mladi težje prepoznajo to Božje povabilo. Tisti, ki ga prepoznajo, pa včasih nimajo dovolj moči, da bi se mu odzvali in Bogu pogumno odgovorili. Molimo za vse mlade, ki jih Gospod vabi k oznanjevanju, da bi bili sposobni slišati tihi šepet Boga ter da bi odločno zakorakali na pot posvečenega življenja!

Primož Meglič