Avtor: zudolsko Objavljeno: 11. 01. 2020

Pohod na Nanos

Lepo sobotno jutro se je prebujalo in s seboj prineslo tudi sonce. Presenetljivo lepo število planinskih prijateljev se je zjutraj zbralo pred cerkvijo sv. Helene. Razporedili smo se po avtomobilih in se odpeljali proti Primorski. V Razdrtem smo začeli s hojo. Na planinskem smerokazu je pisalo Vojkova koča (položna pot) 2.15, Sv. Hieronim 1.45. Pa smo šli. Starosta razlika pohodnikov je bila velika, najmlajši pod 10 let, najstarejši krepko čez 60. Hodili smo lepo, prijetno klepetali, se spoznavali preko pogovorov, za katere po nedeljskih mašah ni časa. Hitrost hoje smo sproti prilagajali glede na naše sposobnosti. Po slabih dveh urah hoje smo imeli postanek nad cerkvico sv. Hieronima. Imeli smo zelo lep razgled na prostrane gozdove, gore in morje. Na vrhu Nanosa je zelo lep razgled na Kamniško-Savinjske Alpe, proti domu in na avtocesto. V Vojkovi koči smo si privoščili zelo dobro malico in si malo odpočili. Kmalu smo se odpravili proti avtomobilom. Sklenili smo, da tako prijeten pohod spomladi ponovimo in že razmišljali o našem naslednjem vrhu. Lepo vabljeni, da se nam pridružite v čim večjem številu. Pravočasno vas bomo obvestili o datumu pohoda.

Jelka Godec