Avtor: zudolsko Objavljeno: 14. 11. 2018

Zahvalna nedelja – nedelja zakonskih jubilejev

Obhajanje zakonskih jubilejev v naši župniji poteka že enaindvajset let. Na letošnjo zahvalno nedeljo se je v domači župnijski cerkvi Sv. Helene pri sveti maši zbralo 17 parov, ki slavijo okroglo obletnico poroke. To je praznik za domače pa tudi za vso župnijsko skupnost. S svojim zgledom pričujejo mladim o lepoti zakonskega življenja.

Bogu in Mariji so se zahvaljevali mladi pari, ki šele tlakujejo pot skupnega življenja in tudi starejši, katerih pot je že tlakovana z ljubeznijo, potrpljenjem pa tudi s trnjem in preizkušnjami.

»Vse je dar. Za vse, kar nas obdaja, kar imamo in kar smo, za vse se lahko Bogu zahvalimo. Ne le na zahvalno nedeljo, prav vsak dan naj bo dan zahvale.

Pred leti smo se odločili, da sprejmemo Boga medse. Bogu se zahvaljujemo za vse lepe trenutke. Kaj pa ko pridejo preizkušnje in je hudo? Ali takrat še zaupamo, da Bog vodi našo pot,« se je spraševala ena od jubilantk.

Sveto mašo je daroval naš župnik Marko Avsenik. V pridigi je zakonce prosil, da zaupajo v Boga kot prijatelja, ki utrjuje zvezo; da se pogovarjajo med seboj; da se v težavah spomnijo na trpljenje in odpuščanje  Jezusa, ki se je daroval za nas; da naj bo Jezusova zapoved ljubezni pomoč, da se bosta zakonca ljubila dokler ju smrt ne loči in ponovno združi v večnosti. Prosil je zakonce, da molita drug za drugega, še posebej, če dlje časa ne bosta mogla biti skupaj in bosta tako povezana v molitvi.

Med sveto mašo je zakonce blagoslovil kot na poročni dan. Prejeli so obhajilo pod obema podobama. Pri sveti daritvi pa je bilo uporabljeno vino, ki ga je g. župnik prinesel iz Kane Galilejske.

Po sveti maši pa so se vsi pari zbrali na krajšem druženju v dvorani pastoralnega doma.

Pavla Jemec

Foto: Simon Zalar