25. let mašništva

1. julija je bilo v naši župniji slovesno. To sta nakazovala že mlaja pred cerkvijo in praznično okrašena cerkev. Naš g. župnik Marko se je pri drugi sveti maši Bogu zahvalil za 25 let mašništva, sodelovanja z Gospodom, kjer je našel veselje in smisel svojega življenja - v duhovniškem poklicu, kot je v uvodu v sveto mašo povedala Irena Gradišek. "Je pa v današnjem času težko služiti Bogu in sočloveku, saj dejanja in besede ves čas ocenjujemo, tehtamo. Verjamemo, da je na 25 letni poti duhovniškega službovanja mnogo truda in skrbi, uspehov in neuspehov, veselih dogodkov in razočaranj, navdušenja in strahov, večkrat tudi nerazumevanja, kar obžalujemo, in včasih tudi dvomov. Dvome pa nam vedno preženeta vera in molitev."

Slovesnost srebrne maše so polepšale narodne noše, skavti v skavtskih krojih, pevci s skrbno izbranimi pesmimi in ministranti. Na koncu zahvalne svete maše je slavljencu v imenu župnije voščil dolgoletni ključar in mežnar Jože Bokal, za spomin pa je prejel pleten kelih in pa srce. Vsi župljani in gosti smo se še nekaj časa zadržali pred pastoralnim domom. Zaključili pa smo na najlepši možni način s petimi litanijami Matere Božje in tako izročili našega župnika in nas vse v Marijino in Božje varstvo.