Avtor: zudolsko Objavljeno: 22. 04. 2018

Izlet birmancev v Plitvice, Sljun, Gospič

V soboto, 14. aprila, smo se birmanci z družinami odpravili na birmanski izlet na Hrvaško. Ob šestih zjutraj smo se zbrali v Kamnici in se z avtobusom odpravili na pot. Ob molitvi, prepevanju pesmi in spoznavanju zgodovine Hrvaške, so tri ure minile, kot bi mignil in prispeli smo v Slunj, kjer smo imeli jutranjo mašo. Po končani maši nam je tamkajšnji župnik v nekaj besedah predstavil svojo župnijo. Čeprav vsi nismo razumeli hrvaščine, smo se mu zahvalili in nadaljevali pot. Naša naslednja postaja so bila Plitvička jezera. Tam smo si ogledali znamenita hrvaška jezera in slapove, okrnjena s čudovito naravo. Po treh urah sprehajanja med jezeri, občudovanja narave in vožnje s čolnom, smo se odpravili v Gospić. Tam smo si ogledali muzej Nikole Tesla, kjer nam je vodička predstavila njegovo življenje in nam pokazala nekaj njegovih izumov. Na koncu smo si o njem ogledali še film in si kupili spominke. Po napetem, razburljivem in pustolovskem dnevu, smo se odpravili domov.