Materinski dan

Praznik Marijinega oznanjenja je v katoliški Cerkvi velik praznik. Na ta dan počastimo našo nebeško Mater. Sam Jezus nam jo je izročil na križu in nas spremlja do Boga. Bedi ves čas nad nami in nam razsvetljuje pot, ko je tema, kot so peli najmlajši člani družinskega pevskega zbora naše župnije. To pa je tudi dan, ko se spomnimo svojih zemeljskih mater. Morda se zdi, da je žena, ki ni mati, nekoliko prizadeta, a to ni res. Vsak človek ima mamo in svojih mater naj se  na ta dan spomnimo; lahko z drobno pozornostjo, predvsem pa z molitvijo. Zahvalimo se jim, da so nas rodile, ljubile, vzgojile in popeljale v življenje.

Otroci naše veroučne šole so se tudi letos potrudili in v dvorani pastoralnega doma pripravili pisan program. V šopek so povezali deklamacije o mamah, starših, igri in odraščanju. Zaigrali so prizorček, ko Bog tolaži še nerojenega otroka in ga spodbuja, naj ga ne bo strah, ker mu je dal mamo in očeta. Zadnji prizor pa je govoril o odnosih v družini. Nekateri mladi, že pravi glasbeniki so nam popestrili program z glasbenimi vložki. Otroci so se tako zahvalili mamicam, očkom, babicam in dedkom za vso ljubezen, ki jo prejemajo od njih in jim povedali, da jih imajo radi.

Pavla Jemec