Zahvalna nedelja zakonskih jubilantov

Zahvalna nedelja je priložnost, da se Bogu zahvalimo za nešteto stvari, ki so nam po božji milosti podarjene. Večletna tradicija v naši župniji je, da se na zahvalno nedeljo srečajo zakonski jubilanti, ki v tekočem letu praznujejo okrogle obletnice, da se Bogu zahvalijo za ljubezen, zvestobo, srečo, spoštovanje, zaupanje, vero, veselje, pa tudi za trpljenje in odpuščanje.

Pri zahvalni daritvi na letošnjo zahvalno nedeljo se je zbralo 17 parov. Marija in Blaž Selšek sta slavila 60 let, Marija in Jože Mihelčič  55 let in Danica in Peter Jemec pa 50 let zakona, ostali pa manj.

Sveto mašo v zahvalo in priprošnjo je daroval  naš župnik Marko. »Ko vas je Bog ustvaril, vas je namenil, da bi bili eno. Pred leti ste odkrili, da je za napredovanje potrebno tveganje. Od takrat naprej ne pripadate sebi, ampak drug drugemu. Večkrat ste se obračali h križu. Križ vam je bil drugačna opora kot les v raju. Z Njegovega križa prihaja odveza grehov. Božja beseda, ki ste jo slišali od zakonca na poročni dan je Božja, zato je večna. Zagotavlja vam, da v naporih ne omagate,« so besede s katerimi je župnik spodbujal zakonce, da vztrajajo v zakonu.

Med sveto mašo so jubilanti sodelovali s prošnjami in zahvalami. Po maši pa so se zbrali v pastoralnem domu v prijetnem druženju, ki so ga pripravile članice Karitas in domači pevci.

Pavla Jemec