Patrocinij sv. Helene – farni dan

Sveta Helena – cesarica,  naša farna zavetnica goduje 18. avgusta. Vsako leto je nedelja po njenem godu v naši župniji precej slovesna.

Letos je g. župnik v goste povabil člane pevske skupine Fantje od fare iz Šmartnega pri Litiji, od koder izhaja priznana glasbena družina Vidic. Skupino vodi g. Rudi Vidic. Fantje od fare so s petjem polepšali dopoldansko slovesno bogoslužje. Pri sveti maši so sodelovali tudi farani s prošnjami in uvodi. Na priprošnjo sv. Helene smo Boga prosili naj blagoslavlja, varuje in povezuje našo župnijo, vse farane, liturgične sodelavce, vse skupine, gospoda župnika, mladino…. Zahvalili smo se Bogu, da smo lahko deležni zakramenta svete evharistije in drugih zakramentov po rokah našega župnika Marka.

Po sveti maši pa je sledilo prijetno druženje na igrišču za pastoralnim domom. Zahvala gre Iztoku Brodniku, Stanetu Bajtu, vsem gospodinjam in možem, ki so pripravili vse potrebno, da smo si lahko potešili lakoto in žejo. V popoldanskem programu so se nam spet predstavili Fantje od fare z nekoliko drugačnim programom. Pričeli so s hudomušno pesmijo o Adamu in Evi, nadaljevali pa s spletom narodnih in ljudskih pesmi. Celo popoldne pa sta nas zabavala harmonikar in kitarist tudi pevca skupine Fantje od fare. S kratkim obiskom in pozdravom sta nas počastila tudi dekan g. Alojz Grebenc in misijonar in naš dobri znanec g. Anton Pust.

Vedno se prijazno odzovejo našemu vabilu člani folklorne skupine pri Turističnem društvu Dolsko. Tokrat so združili otroško in odraslo skupino. Navdušili so z gorenjskim spletom plesov, otroci pa s staro igrico s kamenčki. Nato pa so narodne noše zaplesale še s »civili«. Ob tej priložnosti se zahvaljujemo vodji otroške folklorne skupine in predsednici TD Dolsko gospe Zlatki Tičar. Člana folklorne skupine Erna in Matija sta ravno na ta dan slavila 40 – letnico poroke, zato jima je »pripadal« solo ples in bučen aplavz.

Srečo smo lahko preizkusili na srečelovu. Tudi letos je bil bogat in so bile vse srečke prodane. Skrbno, kot že vrsto let, ga je pripravila skupina pod vodstvom Maričke Zavrl. Hvala vsem sponzorjem, vsem, ki so zbirali dobitke, vsem, ki so pripravljali srečelov in vsem, ki so kupili srečke.

Kljub slabim vremenskim obetom smo imeli srečo, ali pač pomoč od zgoraj, da smo lahko uspešno izvedli še eno srečanje župljanov in drugih in tako tudi denarno nekoliko pripomogli k obnovi našega župnijskega doma; upamo pa, da tudi pa tudi k povezovanju župnije v skupnost.

Hvala in Bog povrni vsem!