Avtor: zudolsko Objavljeno: 16. 07. 2017

Nova maša v Ihanu odmeva tudi pri nas

S sosedo Katarino smo se na nedeljsko popoldne, 2. julija, odpeljali v Ihan, da bi se udeležili slovesnosti litanij z novomašnikom Tinetom Povirkom. Na začetku vasi nas je pozdravil novomašni mlaj. Ko smo se bližali cerkveni vzpetini, pa nas je sprejel še»drevored« devetih mlajev z napisi imen vasi ihanske župnije. Iz minute v minuto se je večala množica pred cerkvijo na stopnišču za skupno fotografijo z novomašnikom.

Cerkev je lepo prenovljena in za to priložnost okrašena z belo-rumenimi gladiolami. Cerkev je bila premajhna za vse, ki smo se udeležili petih litanij Matere Božje z mogočnim petjem in odpevanjem. Zbranih je bilo več kot deset duhovnikov in še bogoslovci. Prisoten je bil tudi naš župnik Marko in tudi oba bogoslovca iz sosednje župnije Dol.

Po blagoslovu z Najsvetejšim smo bili deležni še novomašnega blagoslova. Povabljeni smo bili k zasaditvi in blagoslovu spominske lipe pod župniščem. Želja in prošnja novomašnika je, da bi se tej lipi čim prej pridružilo še toliko lepih lip, kot je postavljenih mlajev. Naj Bog usliši naše prošnje! Za večino zbranih se je potem nadaljevala skupna večerja v prostorih osnovne šole Ihan.

Pri Sv. Juriju v Ihanu so tako po 113. letih ponovno dočakali novo mašo. Molitev več generacij župljanov je bila končno uslišana.

Novomašnik Tine Povirk si je izbral za svoje vodilo »Božjo voljo spolnjevati« (prim. Mt 7,21). Razložil ga je takole: »Ena od poti svetosti je v izpolnjevanju Božje volje. To je dosegljivo v vsakem poklicu. To sporočilo sem želel izraziti tudi s svojim logotipom: neizmerno število žarkov, ki vsi izhajajo iz istega sonca. Čim bolj se žarki približujejo soncu, tem bolj se zbližujejo med seboj. Tako tudi mi.«

Jože Bokal