Srečanje bolnikov in starejših

Vsako leto naša Župnijska Karitas pripravi srečanje za bolnike in starejše. To srečanje je bilo letos na binkoštno nedeljo, 4. junija. Srečanje smo pričeli z zahvalno sveto mašo, ki jo je daroval duhovni pomočnik iz župnije Koseze g. Štefan Pavli. Kot so apostoli v dvorani zadnje večerje pričakovali pomoči od zgoraj, tako tudi mi pričakujemo milosti od Svetega Duha, če ga za to prosimo. Pri zahvalni daritvi smo Bogu izročili svoje skrbi in nadloge, ki jih prinašajo leta in bolezni, pa tudi vse dobro, kar se nam je zgodilo v tem letu. Spomnili pa smo se tudi tistih, ki jih je Bog v tem letu poklical k sebi. Bog nam je poslal na zemljo Tolažnika. On ostaja z nami vekomaj.V homiliji nas je nagovoril g. Štefan Pavli in poudaril pomen vere in upanja v Boga Tolažnika za naše življenje. Kot poroča knjiga Apostolskih del, so zbrani v dvorani zadnje večerje enodušno vztrajali v molitvi. Vztrajajmo tudi mi.  Pri sveti daritvi smo prosili Boga, da naj nas tolaži v hudih dneh in preizkušnjah. Prosili smo za zdravje, prosili smo, da bi bolni in trpeči znali darovati svoje stiske in trpljenje v dober namen. Med sveto mašo so bolniki lahko pristopili k zakramentu bolniškega maziljenja, zakramentu božjega usmiljenja in se nasitili s kruhom večnega življenja.  Po končani sveti maši se je nadaljevalo družabno srečanje v Janeževi sobi pastoralnega doma. Srečanje so pripravile članice Karitas. Mlade pevke Laura, Sandra in Rebeka ter citrarka Jerneja pa so zaigrale in zapele nekaj narodnih in Marijinih pesmi. Pritegnili so jim tudi poslušalci, na koncu pa jim bučno zaploskali. Lepa hvala vsem!

Želeli bi, da bi se več preizkušanih in bolnih udeležilo srečanja, da bi se med seboj malo pogovorili, se poveselili in si zaželeli srečanja ob letu, če bo taka božja volja.

Za konec pa še misel sv. Matere Terezije: »Kadarkoli Bog pogleda na svoje roke, vidi nas na njih. Torej smo lahko brez skrbi. Smo v Božjih rokah v dobrem in slabem«.

Pavla Jemec