Avtor: zudolsko Objavljeno: 23. 03. 2017

Nastaja nova knjiga o naših krajih

Naš dekan, gospod Alojz Grebenc, pripravlja knjigo o župniji sv. Helene v Dolskem.

Na predavanju, ki smo ga pripravili sredi marca v Pastoralnem domu misijonarja Janeža v Kamnici, mu je prisluhnilo lepo število ljubiteljev zgodovine. Na kratko nam je orisal vpliv krščanstva in različnih državnih ureditev na naše kraje, poudaril je tudi vlogo križnikov, ki so bili prvi lastniki Žerjavovega gradu. Spregovoril je še o zgodovini naše župnije, Žerjavovega gradu, cerkve sv. Helene, župnišča in nekdanje mežnarije in kulturnega doma. Zbira tudi podatke o številnih znamenjih in kapelah, ki so del naših vasi. Vse, ki poznamo zgodbe o nastanku le-teh ali hranimo kakšne fotografije, je povabil k sodelovanju.

Miha Bokal