Avtor: zudolsko Objavljeno: 12. 01. 2017

Koledniki pri Sv. Heleni

Tako kot že kar precej let zapored so se koledniki v prvih dneh januarja letošnjega leta podali na pot po domovih v naši župniji. S pesmijo in besedo so prinašali veselo novico, da se nam je na betlehemskih poljanah rodil Jezus Kristus, naš Odrešenik. V naše domove so prinesli blagoslov, mir in veselje. Veliko domov je bilo odprtih zanje, ljudje pa so jih z veseljem sprejeli v svoje domove. Prav tako so pozitivno nagovorili marsikaterega mimoidočega na cesti, ki se je z veseljem ustavil ob njih in z njimi spregovoril kakšno besedo o sebi in o svoji veri.

Koledniki pa so nam želeli sporočiti tudi, da je vsak dar, ki ga preko njih namenimo ubogim v revnejših deželah po svetu, pomemben in velik, ker prihaja iz dobrega srca. Vsak dar pomeni upanje za nekoga na drugem koncu sveta. Brez teh darov misijonarji v teh deželah ne bi mogli narediti toliko dobrega, kot lahko naredijo z našimi darovi. Tako ne bi mogli zgraditi vseh šol, vrtcev, dispanzerjev in drugih prostorov, ki jih potrebujejo v pozabljenih vaseh, daleč stran od urejenih cest in poti. Letošnji darovi so tako namenjeni za naše misijonarje na Madagaskarju, v Zambiji, na Malaviju, na Salomonovih otokih, v Ukrajini, Ugandi, Burundiju in Albaniji. Naše prispevke bodo misijonarji uporabili v različne namene: za potrebe hiše, kjer najdejo dom žene in matere, ki so žrtve nasilja, za nakup vodnih zbiralnikov za pitno vodo, za izgradnjo dvoran za skupno srečevanje, izobraževanje in predavanja, za zaključek gradnje gimnazije, za obnovo zgradb v misijonu, za opremo v gimnaziji, v internatu in v cerkvi, za obnovo socialnega zdravstvenega centra, za izgradnjo sirarne v rehabilitacijskem centru za odvisnike, za zdravila in sanitetni material, za pomoč pri izgradnji hiš za revne in podobno. Potreb je gotovo veliko, tako da bo vsak naš denarni dar šel v prave roke.

V imenu slovenskih misijonarjev, ki delujejo po svetu, se tako koledniki kot tudi Misijonska pisarna v Sloveniji zahvaljuje vsem družinam, ki ste v svoje domove sprejeli kolednike in z denarnimi prispevki podprli delo slovenskih misijonarjev v svetu.

Metka Avsenik

Sveti trije kralji na pot so se podali, da novega kralja Jezusa bi počastili, ga obdarovali in molili.

Ker kraja niso poznali, jim zvezda pot kazala v Betlehem, ustavila se je nad pastirsko štalico, kjer rodil se je sam Bog, naš Gospod.

Kralji tam so ga molili in obdarovali z bogatimi darili. Po drugi poti domov so se vrnili, da hudobnega Heroda so ukanili.

Jezušček na slamici v jaslih, revni štalici se smehlja, steguje rokice k Mariji materi. Sveti Jožef z ljubeznijo gleda in premišljuje, da sam Bog ga izbral za očeta zemeljskega.

Na nebu zvezdice migljajo, rojstni dan Jezusov slavijo. Pastirci k hlevčku hitijo, da sveto dete počastijo.

Zvezda repatica se na nebu prikazala, trem modrim pot kazala k hlevčku, kjer se je rodil Jezus naš Bog in Gospod.

Anica Vrečič, Klopce, 84 let