Večne zaobljube s. Barbare Poredoš

Sobota, 22. oktober, je bil zares en čudovit dan, ki ga je naredil Gospod in ki smo mu bili lahko priča tisti, ki smo se odpravili v Mursko Soboto. A predno vam povem, kako smo se imeli, naj vam še prej zaupam, kako sva bili s s. Barbaro že prej povezani.

Družili sva se na pevskih vajah, med animatorji in nekajkrat sva se skupaj odpravili tudi na duhovne vaje. Tako sva se enkrat skupaj odločili, da se odpraviva v Medžugorje, kjer sva skupaj z drugimi mladimi pričakali vstop v novo leto. Sedeli sva na tleh cerkve v Medžugorju in se pred pričetkom svete maše bolj po tiho malo pogovarjali. Pod vtisom vsega lepega, ki sva ga bili deležni tiste dni, mi je Barbara zaupala, da si želi vstopiti k Hčeram Marije Pomočnice, jaz pa sem ji povedala, da si želim iti v misijone ... Takrat sta se najini poti začeli še bolj prepletati, še posebej molitveno, saj sva molili ena za drugo. Kot veste, sta se obema uresničile želje in obe sva počeli tisto, kar naju je veselilo in kar je verjetno tudi bilo najino poslanstvo.

No, s. Barbara je s praznovanjem večnih zaobljub še dodatno potrdila svojo odločitev, da stopi na pot, kjer bo svoje življenje v polnosti posvetila Bogu in mladim kot hčera Marije Pomočnice.

Sobotno slovesnost v polni cerkvi je polepšal škof Peter Štumpf s svojo preprosto, a zelo lepo pridigo, številni mladi iz Murske Sobote in Hrvaške, sestre hčere Marije pomočnice in ostali duhovniki s svojim somaševanjem, svoj delček k čudovitemu bogoslužju pa so dodali tudi nepogrešljivi pevci iz župnije sv. Helena - Dolsko.
Ko se je slovesnost končala in je sonce svetilo s svojo jesensko močjo, smo se  okrepčali z bogračem, ki so ga pripravili za nas, nato pa nas je pot vodila v Ljutomer. Tam smo obiskali našega farana Slavkota, ki je bil obiska zares vesel. S pevci je zapel nekaj pesmi, tako številčnega obiska pa so bili verjetno veseli tudi drugi stanovalci doma. Na poti proti domu pa smo se ustavili še v Žalcu.
Skratka, čudovit dan, poln avtobus, čudovito doživetje, vsi ponosni in hvaležni za s. Barbaro Poredoš, tako da imamo zares veliko razlogov, da v roke primemo rožni venec in zmolimo kako desetko zanjo, za Slavkota, za župnika, za pevce ...

Za konec pa samo še lepa hvala, da sem lahko šla tudi jaz s svojo družino zraven! Bog lonej!

Ana Bašelj

Podpis večnih zaobljub s. Barbare Poredoš pri slovesni sv. maši 22. 10. 2016 v Murski Soboti.

»S podpisom na oltarju potrjujem, da sem za vedno Gospodova in poslana k mladim.«

(s. Barbara Poredoš)