Zahvalna nedelja - zakonski jubilanti

Zahvalna nedelja je priložnost, da se Bogu zahvalimo za nešteto stvari, ki so nam po božji milosti podarjene. Taka velika milost je tudi zakrament svetega zakona.

V naši župniji že tradicionalno poteka na zahvalno nedeljo srečanje zakonskih jubilantov, ki so živeli v naši župniji, a so se odselili, ki tukaj še živijo, ali pa so se v župnijo priselili in letos obhajajo okrogle obletnice sklenitve zakonske zveze. Sicer je prav, da se zahvaljujemo za vsako leto, za vsak dan posebej, ki nam je dan, da ga preživimo s sozakoncem. Letos se je na srečanju zbralo 25 zakonskih parov. En par je obhajal 55 let zakona, kar štirje pari pa so obhajali zlato poroko.

Pred cerkvijo Sv. Helene jih je sprejel g. župnik in jih povabil v svetišče, kamor so vstopili kot nekoč ob zvokih poročne koračnice. Po prijaznem pozdravu in čestitkah člana ŽPS, tudi jubilanta, se je pričela slovesna daritev svete maše. Poslušali smo Božjo Besedo, odlomek iz Visoke pesmi, ki je hvalnica ljubezni med zakoncema, h kateri jih je spodbujal tudi g. župnik v homiliji. Sledila je ponovitev zakonske obljube večne zvestobe do groba ter svečan blagoslov vseh zakonskih jubilantov. Zakonci in vse farno občestvo smo se Bogu zahvalili za vse dobro, pa tudi za preizkušnje v letih zakona, Ga prosili za zdravje, za notranji mir, za otroke, za bolne in onemogle, za razumevanje v družinah, za vero, za pokojne sorodnike jubilantov, za božjo pomoč v prihodnje in tudi vsak zase.

Po sveti maši in skupnem fotografiranju za spomin so se jubilanti in člani njihovih družin udeležili srečanja in prijetnega kramljanja v dvorani Pastoralnega doma. Zaželeli so si snidenja čez pet let, ko bodo spet slavili okrogle obletnice, če Bog da.

Pavla Jemec

25 parov se je veselilo okroglih obletnic: