Avtor: zudolsko Objavljeno: 6. 08. 2016

Oratorij 1999: Igrajmo se s soncem

Moj komentar: »Žurka«

Naša »žurka« se je pričela v ponedeljek, 9. Avgusta 1999. Vsak dan smo začeli s sveto mašo in jutranjo molitvijo. Prvi dan smo preživeli pri Mateji doma, kjer smo preizkušali našo ustvarjalnost. V torek smo bili vsi ampak res čisto vsi mokri kot miši. Vzrok ni bil dež, temveč naše veselje na bazenu Belinka. Naslednji dan smo bili vsi malce izmučeni še od prejšnjega dne. Vrhunec 11.avgusta pa je bil sončni mrk. Aleš nam je pripravil poučno predavanje o mrku, nam razložil vse o tem, kako luna prekrije sonce in zakaj tega pojava ne smemo gledati s prostim očesom. Iz srede na četrtek in iz četrtka na petek smo prespali v šotorih. Zvečer smo sedeli ob ognju, peli in si pekli koruzo, podnevi pa so nas »mučili« z raznimi pohodi, igrami, itd… Na pohodu nas je pot najprej vodila v Vinje, kjer smo z župnikom opravili jutranjo molitev. Naslednja točka je bila cerkev sv. Miklavža nad Ihanom. Gospod Franc Zaplata (tamkajšnji župnik) nam je povedal vse o zgodovini cerkve. Naša zadnja točka je bila sv. Trojica. Med potjo smo reševali učne liste, iz katerih smo marsikaj izvedeli. Nazaj k šotorom smo prišli čisto zbiti. K sreči nas je tam čakalo odlično kosilo. Po kosilu pa nas je obiskala pesnica Barbara Gregorič, ki nas je s svojo prepričljivo predstavo spet obudila k življenju. Cel teden smo si z različnimi igrami služili točke, katere so animatorji na koncu sešteli in nam vsem podelili medalje. V petek pa smo imeli piknik, na katerem smo se pošteno najedli. Čas je hitro minil in morali smo se raziti.

ZAHVALJUJEMO SE VSEM ANIMATORJEM, KI SO SKRBELI ZA NAS, TER PRIDNIM MAMICAM IN BABICAM, KI SO NAM OMOGOČILE, DA SMO DOBRO JEDLI. ZAHVALJUJEMO SE TUDI VSEM TISTIM DOBROTNIKOM, KI SO FINANČNO ALI KAKO DRUGAČE PRIPOMOGLI, DA SMO TEDEN AKTIVNOSTI PREŽIVELI LEPO IN NEPOZABNO.

Vera Novak, 7. Razred