Avtor: zudolsko Objavljeno: 21. 03. 2016

Hvala starši vam za vse

Letos smo materinski dan počastili že ob začetku tedna družine, na sam praznik sv. Jožefa, 19. marca. Pri sveti maši smo se Bogu zahvalili za starše. Po maši pa so otroci v dvorani Pastoralnega doma pripravili krajšo prireditev z naslovom: Hvala starši vam za vse! Staršem so v teh prazničnih dneh podarili sebe – šopek pesmic skladb in igric. Zelo so se potrudili.

Sodelovali so veroučenci od drugega do sedmega razreda. S pesmicami o mamah in očkih  so sodelovali mlajši otroci, ki še niso vajeni nastopanja, a so bili toliko bolj prisrčni. Poslušali smo še igranje na citre in na harmoniko. Citrarki Jernejo in Laro je spremljala njuna mentorica Vesna Mesec iz sosednje župnije Dol. Luka pa je pogumno raztegnil meh na harmoniki in nam zaigral tri poskočne polke.

Učenke iz sedmega razreda so nam predstavile pogovor Boga z otrokom, ki se še ni rodil. Otroka je bilo strah, kako se bo znašel na zemlji, ko je tako majhen in ranljiv, kdo ga bo učil sporazumevanja med ljudmi, kdo ga bo učil moliti, kdo ga bo branil pred nevarnostmi. A Bog ga je znal potolažiti. Podaril mu je dva angela – to sta očka in mamica.

Najbolj pa so navdušili šestošolci. Zaigrali so prizorček z naslovom Mamica je odšla. Že ko sem povedala naslov igrice, je Luka zaskrbelo, če bo to zelo žalostna igrica. Pa k sreči ni bilo tako.

Zgodbica se dogaja v družini s petimi živahnimi otroki. Odvija se znan prizor iz  družinskega življenja. Otroci pišejo nalogo, se igrajo, se prepirajo, kdo bo opravil kakšno zadolžitev; mamica pospravlja in kuha kosilo, očka je v službi. Mamica zato sama odide v trgovino. Mame ni. Otroci se ne znajdejo dobro, čeprav se hvalijo, kaj vse zmorejo. Nima jim kdo pomagati pri nalogi, ne morejo skuhati čaja. Stvar se zaplete, ko najmlajša zboli. Nazadnje se zatečejo k molitvi. A k sreči se mamica vrne že po eni uri, ker se je malo zadržala v cerkvi. Mater Marijo je prosila za svojo družino. Ko se je mamica srečno vrnila, so otroci kar naenkrat postali pridni. Gotovo je bila uslišana mamina prošnja k nebeški Materi, a mamica bo spet potrebovala božjo pomoč pri hčerkini bolezni.

Na koncu so otroci vsem obiskovalcem, ki jih ni bilo malo, zaželeli, da bi jih Mati Marija in sveti Jožef varovala pred nevarnostmi tega sveta, da bi bili deležni božjega blagoslova in da bi bili srečni.

Pavla Jemec