Avtor: zudolsko Objavljeno: 19. 01. 2016

Ob obletnici rojstva dr. Janeža

V nedeljo, 17. januarja smo v župniji obeležili 103. obletnico rojstva dr. Janeza Janeža. Povabilu našega g. župnika se je prijazno odzval dr. Alojzij Slavko Snoj, salezijanec. Za dr. Janeža je daroval sveto mašo. Po maši je bila krajša akademija, v kateri so sodelovali organistka Rebeka Jerina, flavtistka Natalija Selšek in domači pevski zbor. Med krajšimi odlomki iz Janeževega življenja so bila prebrana pisma dr. Janeža Katoliškim misijonom. Besedo pa je dobil tudi gost. Odstrnil nam je še en kamenček v zgodovini dr. Janeza Janeža. Dr. Alojzij Slavko Snoj se je seznanil z Antonom Vodetom, tudi salezijanskim duhovnikom, našim rojakom . Skupaj sta bila na študiju v Torinu. Anton Vode je urejal bilten Naše delo in tako je lahko prebral in objavljal mnoga osebna pisma o dr. Janežu. Dr. Snoj nam je prebral pismo Andreja Majcna, v katerem opisuje prvo srečanje z dr. Janežem in kako se je oblikovalo prijateljstvo med njima.

»Po velikih preizkušnjah zna Bog narediti nekaj tako velikega in lepega, po njem pa tudi drugim, ki se jih dotakne božja nežnost do ljudi,« so besede, ki jih je poudaril dr. Alojzij Slavko Snoj.