Avtor: zudolsko Objavljeno: 26. 12. 2015

Sveti Miklavž obiskal našo župnijo

Ko se na zahodni strani neba ob lepih jesenskih dnevih zlati večerna zarja, vemo, da »Miklavž piškote peče« in da nas bo kmalu obiskal. Tako je tudi letos prišel sveti Miklavž med naše otroke. Pred Miklavževim večerom, 5. decembra, je otroke najprej pozdravil v Dolskem pred kulturnim domom, kamor se je pripeljal s konji na zapravljivčku. Malo se je pogovoril z njimi, jih obdaril z drobnimi sladkarijami, nato pa se je odpeljal dalje k cerkvi sv. Helene, da bi pozdravil otroke iz naše župnije.

Najprej je skupina bodočih birmancev pod vodstvom gospe Bernarde zaigrala angelski ples in poučno zgodbo, nato so vsi skupaj priklicali svetega Miklavža. Miklavž je, tako kot vsa leta doslej, otroke tudi obdaril. Da smo Miklavževo vrečko lahko napolnili, se iskreno zahvaljujemo Občini Dol pri Ljubljani in posameznim znanim in neznanim dobrotnikom, ki posnemajo dobroto svetega Miklavža in nas razveselijo z denarnim prispevkom. Bog vam povrni Vašo dobroto!

Jelka Godec

Svetega Miklavža je v cerkvi sv. Helene pričakalo kar 151 otrok foto: Miha Bokal