Na praznik apostolov Petra in Pavla bo Cerkev na Slovenskem dobila 4 nove duhovnike, ki bodo z novo zagnanostjo gradili Božje kraljestvo na zemlji. Trije prihajajo iz ljubljanske nadškofije (Rok Gregorčič – Lj. Šiška; Janez Pavel Šuštar – Homec; Tadej Pagon – Tržič Bistrica) in eden iz novomeške škofije (Janez Meglen – Krka). Za vsakega novomašnika moramo biti hvaležni Bogu in za njih tudi moliti, da bi zmogli prve majave korake v službi Kristusovega namestnika. Ob vedno manjšem številu novomašnikov pa nam ne sme ugasniti plamen molitve za nove duhovne poklice. Vedno znova moramo prositi nebeškega Očeta, naj pošlje delavce na svojo žetev, ki bodo oznanjali, povezovali, molili, posvečevali, odpuščali, vodili in tudi opozarjali Božje ljudstvo Nove zaveze. V času v katerem smo, se je vedno težje odločiti za duhovni poklic in odzvati Jezusovemu povabilu, saj skupaj z odločitvijo, poleg milosti in veselja, pridejo tudi predsodki in prezir tega sveta. Ko molimo za nove duhovne poklice, vedno dodajmo prošnjo, da jim Gospod podeli tudi moč odločitve in vztrajnosti. Zelo me nagovarja misel prof. Strleta, ki je v svojem Dnevniku ob posvečenju zapisal: »Kadar sem zaslišal: Novomašnik, bod' pozdravljen, sem začel misliti: ki je za nas krvavi pot potil...« In ravno to je pot vsakega duhovnega poklica, pa naj bo misijonar, redovnica, duhovnik ali pa škof: hoditi za Kristusom tako v slavi, kot tudi v trpljenju.

župnik Primož

nalagam novice...