Avtor: zudolsko Objavljeno: 11. 01. 2020

KOLEDOVANJE V ŽUPNIJI SV. HELENA – DOLSKO

Že vrsto let v Sloveniji v času med Božičem in praznikom Svetih treh kraljev na pobudo Slovenske misijonske pisarne koledniki obiskujejo družine po župnijah in zbirajo prostovoljne prispevke za slovenske misijonarje in misijonarke v misijonskih deželah. Tem kolednikom se že vrsto let pridružujejo tudi koledniki iz župnije sv. Helena - Dolsko. Letos so bili koledniki na poti po naših domovih med 2. in 4. januarjem. Šli so od hiše do hiše in oznanjali veselo novico, da se je na Betlehemskih poljanah rodil Jezus Kristus, naš Odrešenik, obenem pa so nam prinašali mir, blagoslov in veselje.

V misijonarskih deželah pogosto primanjkuje vsega - od vode, hrane, šol, bolnišnic in cerkva. Zato so naši misijonarji hvaležni za vsak dar, ki pride do njih iz koledniške akcije, ki že 25 let poteka v Sloveniji.

V Misijonskem središču Slovenije bodo letos prostovoljne prispevke, ki so jih zbrali koledniki s svojimi obiski po domovih, podprli nekatere projekte, ki se odvijajo po misijonih, kjer delujejo slovenski misijonarji. Letos bodo prostovoljni prispevki namenjeni:  s. Doroteji Kato Dundjer, ki deluje v Beninu pri njenem načrtu izgraditvi večnamenske dvorane v sirotišnici za deklice.  Darovi bodo namenjeni tudi Antonu Grmu iz misijona v Mozambiku, ki bo darove namenil za obnovo in dozidavo internata za gojence šole. Pomagali bomo Matevžu Strajnarju in Janezu Mescu na Madagaskarju, ki bodo gradili novo šolo, denarne pomoči pa bodo deležni tudi v Etiopiji, kjer deluje misijonarka Polona Dominik, kjer salezijanci izvajajo rehabilitacijski program za otroke iz ulice. Darove iz koledniške akcije bo deležen tudi misijon na Madagaskarju, kjer deluje s. Marjeta Zajnkovič, kjer bodo gradili šolo, saj je sedanja šola v zelo slabem stanju. Denarna pomoč bo  našla pot tudi v Brazilijo, kjer deluje s. Metka Kastelic, ki bo dar porabila za opremo za poklicno tehnično šolo, v Kongu pa bosta misijonarja Jože Šomen in Bernardin Yoka naš da prav tako uporabila za opremo in sicer za lesarsko delavnico. V Nigeriji bodo z naši misijonarji nadgradili internat, Tone Kerin bo na Madagaskarju z darovi k šoli dogradil dodatne razrede, saj so vse razrede, ki so jih do sedaj zgradili, že napolnili. Jože Adamič, ki prav tako deluje na Madagaskarju, bo z denarnimi sredstvi, ki jih bo prejel iz naše akcije, kupil sončne celice za osnovno šolo. V Turčiji se bo misijonar p. Martin Kmetec lotil prevoda knjige papeža Frančiška z naslovom Naša mati zemlja, za kar tudi potrebuje določena denarna sredstva. V Ruandi pa se bo s. Bogdana Kavčič razveselila darov za nakup aparata za ultrazvok za nosečnice.

Vsem družinam, ki ste v svoje domove sprejeli kolednike in z denarnimi prispevki podprli delo slovenskih misijonarjev v svetu, so slovenski misijonarji hvaležni za vašo denarno podporo in dobroto. Z vašo pomočjo bodo lažje uresničevali projekte, ki so v njihovih okoljih za ljudi dobri in koristni.

Metka Avsenik