ORATORIJ DOLSKO 2021, od 2. do 6. avgusta 2021

»Zaupam, zato si upam«

Društvo misijonarja dr. Janeza Janeža in Župnija sv. Helena - Dolsko ob podpori Oratorija Slovenija sta med 2. in 6. avgustom 2021 organizirala Oratorij. Otroci  z animatorji so spoznavali svetopisemsko kraljico Estero. Oratorij je bil zaradi posebnih epidemioloških razmer izveden v prilagojeni obliki. Program z delavnicami, igrami, petjem in molitvijo v večji meri poteka na prostem. Otroci skupaj z animatorji spremljajo svetopisemsko ženo kraljico Estero. Estera je iz preprostega dekleta postala kraljica mogočnega Perzijskega imperija. Njen odnos do Boga in do svojega poslanstva je zaobjet v naslovu oratorija: Zaupam, zato si upam. Naj našim otrokom in tudi nam postane Estera zgled v predanosti in zvestobi Bogu.

S kraljico Estero na
Oratoriju 2021
Aleksandra Peterka Feniks, št. 80, december 2021, str. 13

Letošnji oratorij smo posvetili spoznavanju kraljici Esteri, ki je rešila judovsko ljudstvo  pred pogubo. Udeležilo se ga je 25 otrok,
pri pripravi pa je sodelovalo 13 animatorjev. Oratorij je potekal od 2. do 6.
avgusta 2021 pri Janeževem domu v Kamnici.
V ponedeljek smo z oratorijem pričeli v cerkvi, kjer smo spoznali novega župnika Primoža
Megliča in začeli zgodbo o kraljici Esteri. Otroci so se nato razdelili po skupinah, v katerih so
delovali čez teden. Sledile so delavnice, nato pa kosilo. Po prvi veliki igri smo dan zaključili z
letošnjo himno, ki jo je napisala Tamara Močnik.
Delavnic so se letos otroci udeleževali čez cel teden, vodne igre pa smo priredili kar doma.
Udeležili smo se iskanja zaklada ter pohoda, na katerem nas je pošteno premočilo. Letošnji
oratorij smo zaključili v petek z zaključno mašo.
župniji sv. Helena Dolsko in župniku Primožu Megliču, društvu dr. Janeza Janeža, Družinski
medicini dr. Anja Černe za testiranje animatorjev, gostilni Pod Hribom za pripravo
kosil, vsem staršem, ki so prispevali k pogostitvi na koncu oratorija ter seveda otrokom, ki so se
udeležili oratorija.

OB ZAKLJUČKU ORATORIJA

Letošnji oratorij smo posvetili spoznavanju kraljici Esteri, ki je rešila judovsko ljudstvo pred pogubo. Tako, kot je Estera imela pomoč svojega ljudstva in Boga, pa smo tudi animatorji imeli pomoč pri organizaciji in izpeljavi oratorija. Za lep potek oratorija se zahvaljujemo: občini Dol pri Ljubljani, župniji sv. Helena Dolsko in župniku Primožu Megliču, društvu dr. Janeza Janeža, vsem staršem, ki so prispevali k pogostitvi na koncu oratorija ter seveda otrokom, ki so se udeležili oratorija.

animatorji