Avtor: zudolsko Objavljeno: 3. 01. 2019

Jezusu smo podarili sami sebe

V cerkvi svete Helene smo tudi letos vsi tisti, ki pripravljamo jaslice in božičnici pred otroško in pravo polnočnico, Jezusu podarili najlepše darilo – svoj čas, petje, igro in lepe misli.

Jaslice v župnijski cerkvi so postavljali Uršičevi iz Laz. Ob pomoči še nekaterih faranov jim je tudi tokrat uspelo pripraviti edinstvene jaslice, ki so prav prijetne na pogled.

Pred otroško polnočnico so veroučenci tretjega razreda, ki se pripravljajo na sprejem prvega svetega obhajila, pripravili igrico, v kateri so uprizorili Jezusovo rojstvo. Pri sveti maši so peli otroci in starši iz družinskega zborčka. Preprosto, a iskreno otroško.

Pred polnočnico ob polnoči so pevci iz zbora sv. Helene pripravili božičnico z mislimi o božiču ter lepim prepevanjem. Nekateri so prišli k sveti maši celo z baklami.

Vseh teh daril je Jezus prav gotovo vesel, nas pa povezujejo v župnijsko skupnost. Dobrodošli, da se takšnih pobud v prihodnje udeležimo še v večjem številu.