Avtor: zudolsko Objavljeno: 3. 01. 2019

Obiskal nas je sveti Miklavž

Tudi letos se je v naši farni cerkvi na predvečer godu oglasil sv. Miklavž s svojim spremstvom. Zbralo se je res veliko (po besedah sv. Miklavža zelo pridnih) otrok, ki so si lahko najprej ogledali kratek utrinek iz življenja angelov.

Pred prihodom sv. Miklavža so tistim nekoliko manj pridnim otrokom nekaj strahu v kosti nagnali še parkeljni, ki so s seboj prinesli pohvale za tiste poredneže, ki jih še v peklu občudujejo. Na srečo pa med zbranimi otroki ni bilo takih, saj so si vsi zaslužili tiste prave darove, ki jim jih je prinesel sv. Miklavž.

Nekateri otroci so sv. Miklavžu pripravili tudi lepo presenečenjem s tem, ko so pokazali, kako lepo znajo moliti, drugi pa so sv. Miklavžu narisali risbico ter spekli piškote, da je imel bolj prijetno pot. Ker so mu otroci obljubili, da se bodo še naprej trudili biti čim boljši, pomagali staršem, pridno delali domače naloge ter se spomnili tudi na molitev, je dobri mož obljubil, da se čez eno leto spet oglasi.

Hvala vsem, ki ste pomagali sv. Miklavžu pripraviti vse za njegov prihod, še posebej se zahvaljujemo Občini Dol pri Ljubljani za donacijo za darila.