Medgeneracijska skupina

Srečanja Medgeneracijske skupine pod naslovom STEZICE s predavanji potekajo pod dr. Jožeta Ramovša z Inštituta Antona Trstenjaka. Začela so se leta 2004 na pobudo sosednje župnije Dol pri Ljubljani.

Člani se srečujejo enkrat mesečno, člani so tako iz župnije Dol kot tudi Dolsko, imajo pa tudi članico iz Šentjakoba in eno iz Šmartnega pri Litiji. Pomembno je, da poskrbimo vsak teden za osebno druženje s starim človekom.

Skupina je izdala tudi svojo knjigo z naslovom Od pomladi do jeseni - Mladost in starost z roko v roki, čez življenja most, ki smo jo predstavili v cerkvi v Dolu. Naša skupina se prav tako zelo zavzema za izgradnjo doma starejših občanov v Kamnici. Aktualne članke objavljamo v lokalnem časopisu občine, v Občinskih novicah.

Vodja skupine je Terezija Cerar.