Avtor: zudolsko Objavljeno: 6. 08. 2016

Oratorij 2009: Sv. Frančišek

Oratorij v Dolskem je trajal od 10. do 15. avgusta. Dvajset animatorjev je za 63 otrok pripravilo lep teden, v katerem so spoznali sv. Frančiška iz Asissija.
V ponedeljek smo se zjutraj zbrali pri Pastoralnem domu Janeza Janeža v Dolskem in se po jutranji molitvi razdelili v skupine. Vsaka je izdelala svojo žival iz časopisa, po kateri se je imenovala. V torek smo odšli na Brezje, kjer so nam frančiškani predstavili njihov red, poleg cerkve pa smo si ogledali tudi muzej jaslic. Nato smo odšli v Lesce na letališče, se igrali na igrišču, si ogledali cerkev ter pozdravili sestre frančiškanke Marijine misijonarke. Tretji dan smo se kopali na domžalskem kopališču, kjer nas je presenetil dež, vendar smo ga z nekaj pesmicami hitro pregnali in preostanek tedna uživali v soncu. V četrtek smo se odpravili celo na bližnji hrib. Predzadnji dan smo se posvetili predvsem delavnicam in igram. Oratorij smo sklenili s predstavitvijo za starše, mašo in piknikom.

Članek iz Družine: Katja Jurca