Avtor: zudolsko Objavljeno: 19. 03. 2016

PISMO BIRMANCEM 2016

Dragi birmanci, prav kmalu boste doživeli spust Svetega Duha nad vas. Prepričan sem, da vas želi prevzeti kot najboljši prijatelj enako, kot je prevzel apostole na binkošti. Podeliti vam želi svoje darove, še predvsem dar Ljubezni. Zato, da bi seme božje milosti našlo v vas rodovitna tla, da bi moglo rasti, se razvijati in v življenju obroditi bogate sadove, ste se na ta dan že dolgo pripravljali. V zadnjih prizadevanjih pred birmo, ki jo boste prejeli na velikonočni ponedeljek, vam želim veliko ljubezni, veselja, miru, potrpežljivosti, blagosti, dobrotljivosti, zvestobe, krotkosti in samoobvladanja (sadov Svetega Duha), predvsem pa, da bi v sebi vedno čutili, kako vas na poti duhovnega odraščanja in sodelovanja s Svetim Duhom spremlja Cerkev in v njej tudi Marija, Jezusova in naša Mati, priprošnjica in zgled…

V sebi nosite veliko talentov in potencialov, zato predstavljate velik dar narodu in državi, pa tudi vsej Cerkvi in človeštvu. Ob sodelovanju z vami v Svetem Duhu smo doslej osebnostno rasli tudi odrasli, še zlasti starši, botri, birmanski animatorji ter duhovniki in vsi, ki smo bili vključeni v prizadevanja za vašo lepšo ter bolj človeško in Božjo prihodnost. Zavedamo se, da že od samega začetka pripadate predvsem Bogu in da imate pravico, da dosežete nebesa, saj ste božji otroci. Dolžnost Boga je, da vas na tej poti spremlja, saj je priti do cilja težko, v današnjem (zmedenem) času pa še toliko težje. S tem namenom vam On pošilja Svetega Duha, da bi vas spomnil vsega tistega, kar vam je Jezus povedal. Pošilja vam ga po predstavniku Cerkve, po škofu. Tudi zato, da bi odslej vedeli, da je tam, kjer je škof, Cerkev. Pa ne, ker bi bil škof brez napak, ampak zato, ker hoče Bog po škofu Cerkev še naprej voditi in z njo tudi vas privesti do srečnega življenja z Njim v nebesih.

Vsak dober škof se zaveda, da se more zanašati predvsem na Boga. In mi imamo dobre škofe. Škof birmovalec dr. Franc Šuštar si je za škofovsko geslo izbral svetopisemske besede: Gospod je blizu. Vzete so iz istega odlomka kot besede gesla nadškofa Stanislava Zoreta: Veselite se v Gospodu.(Flp 4,4-5). Že z geslom nam želita približati resnico o Božji navzočnosti. On ju tudi pošilja oznanjevati božjo besedo, najsi bo prilično ali neprilično; pošilja ju podeljevati zakramente, ta nevidna znamenja božje navzočnosti, da bi mogel po njih še naprej vršiti svoje odrešenjsko poslanstvo. In On ju pošilja voditi božje ljudstvo, da bi kot pastirja v njegovem imenu duhovno pasla ne le tiste, katerih vera se je v preizkušnjah že utrdila, ampak tudi tiste, ki jo še iščejo. Tudi vi jo morda še niste povsem našli. Ne glede na to vam Cerkev zaupa, da jo boste odkrili. Če boste predvsem izvrševali konkretna telesna in duhovna dela usmiljenja do svojih bližnjih, se vam bo Bog sam po njih približal. Potem boste praktično razumeli, zakaj smo verni tudi mi. Mi bomo za vas molili in vas duhovno spremljali. Molite tudi sami in ostanite zvesti Bogu in Cerkvi. Želim Vam vse najboljše.

župnik Marko