Pritrkovalci

Prvo pritrkovalsko skupino je sestavil moj brat Franci leta 2002, ko smo dobili nove bronaste zvonove v župnijski cerkvi. Takrat so bile tri skupine: dekliška, deška in mladinska, v vsaki po 4 člani. Vaje smo imeli na kovinskih ceveh, da smo lahko vadili bolj potiho in na toplem, ko je bil mraz. Približno do leta 2006 smo imeli srečanja, potem pa nič več.

Konec leta 2008 se je ustanovila nova skupina zainteresiranih fantov za pritrkavanje starosti 7-13 let.  Glavni namen vaj je, da se mladi, tako fantje, kot dekleta naučijo nekaj potrebnih pritrkovalskih veščin, kako iz zvonov zvabiti lepe melodije.

Dragi bralec, ki prebiraš te vrstice, če želiš delati nekaj lepega, dobrega in veličastnega, potem te vabim, da se naučiš moliti k Bogu tudi s pomočjo največjih in najglasnejših inštrumentov - zvonov.

Blagoslovljeni v Gospodu ljubezni!

MELODIJE ZA PRITRKOVANJE -- (dobra aplikacija za učenje pritrkavanja)

ZVONOVI ZVONIJO (zgodovina, tradicija in urnik zvonenja)