Vstopamo v mesec oktober, ki je na poseben način posvečen Mariji in molitvi rožnega venca. Cerkev nas v celotnem mesecu vabi k tej lepi in stari molitvi in nas spodbuja, da bi molitev rožnega venca poživili tudi po naših domovih. Pred časom mi je na nekem obisku gospodar hiše s ponosom pokazal oguljen rožni venec in dejal: »Na ta molek sta molila moj oče in moj ded. Sedaj molim jaz. Upam, da ga bodo tudi moji vnuki nekoč držali v rokah, se spominjali svojih prednikov ter molili za nas in njihove družine.« Verjamem, da je to želja marsikaterega kristjana, da bi se ljudje za nami tudi nas radi spominjali v svojih molitvah in prošnjah. Te želje se nam bodo uresničile le, če bo mlajši rod videl moliti starejše in če bomo molili skupaj v krogu družine. Že Jezus je dejal apostolom: »Zgled sem vam namreč dal, da bi tudi vi delali tako, kakor sem jaz vam storil.« (Jn 13,15) Naj nas mesec rožnega venca spodbudi, da bi večkrat molili skupaj in širili zgled molitve.

V oktobru vas lepo povabim k skupni molitvi rožnega venca vsak dan pol ure pred sveto mašo. Spodbujam pa vas, da to molitev obudite tudi doma.

župnik Primož

nalagam novice...