nalagam novice...

ADVENTNI ČAS

Pred nami je sveti adventni čas, čas pričakovanja na prihod Odrešenika. Čeprav kristjani že živimo z zavestjo, da smo odrešeni, nas Cerkev vsako leto z adventom vabi, da v sebi obudimo hrepenenje po Kristusu, hrepenenje po odrešenosti, da bi tako bolj začutili veselje ob tem, kaj je Bog že storil za nas. Svoje pričakovanje božičnega dne združimo s pričakovanjem Izraelskega naroda, ki je v dolgi zgodovini čakal Odrešenika. Pričakovali so ga očaki, napovedovali preroki, iskal ga je celoten svet. Več tisoč let je bilo potrebno, da je Bog pripravil ljudstvo, da je pripravil ženo in moža, ki sta sprejela Božji načrt. Kristjani imamo v adventu na voljo štiri tedne, da omehčamo svoja srca, jih očistimo vse trdote sovraštva, nestrinjanja, nasprotovanja ter jih »pogrnemo« z mehkobo miru, ljubezni in medsebojnega spoštovanja. Le tako bomo pripravili prostor, kamor se bo lahko rodil naš Odrešenik.

Izkoristimo ta adventni čas za poglobljeno pripravo na božič. Z molitvijo in dobrimi deli pojdimo naproti Odrešeniku, ki prihaja zaradi nas vseh. Ne bojmo se vseh grozot, ki nam jih napovedujejo in nas obdajajo, saj prihaja Emanuel, Bog z nami, Knez Miru!

župnik Primož